Espresso v pohodlí domova

Pokud máte rádi kvalitní kávu a chcete si jí dopřávat co možná nejčastěji, doplňte Vaše spotřebiče o kvalitní presovač či kávovar. Na trhu prodejci nabízejí velké množství výrobků v různém cenovém rozmezí. Záleží na tom, jak často si kávu dopřáváte a co od ní očekáváte. Stačí Vám kvalitní espresso nebo si rádi dopřejete latte či cappuccino? Budete používat kupovanou mletou kávu nebo chcete kávovar se zabudovaným mlýnkem, aby byla káva vždy čerstvá? Kávovarů je na trhu mnoho, stačí si jen vybrat ten správný pro Vás.
šálek v kávovaru.jpg
Malý pákový kávovar
Na tomto kávovaru se dá připravit opravdu vynikající presso, chce to jen trochu cviku a trpělivosti s její přípravou. Na přípravu kávy se používá páka na jejímž konci je nádobka, do které je potřeba nasypat správné množství kávy a upěchovat jí. Také je třeba dolévat čistou vodu do zásobníku a presovač pravidelně čistit. Součástí kávovaru je i tryska, kde si můžete našlehat mléko v hustou pěnu. Když si budete připravovat kávu každý den, rychle si na tento postup zvyknete a třeba Vás to bude i bavit.
Kávovar s elektrickým mlýnkem
Tento typ presovače je velmi oblíbený, pro jeho jednoduchost s přípravou. Stačí se jen naučit zmáčknout v pravý čas správné tlačítko a hurá – káva je na stole. Jednou za čas je třeba dosypávat zrnkovou kávu do zásobníku a dolévat čistou vodu.  Tyto presovače jsou také opatřeny tryskou na šlehání mléka, s kterou můžete vykouzlit vynikající cappuccino. Po několika šálcích kávy je nutné odstranit odpad, který vzniká při přípravě kávy. Pokud máte rádi velmi kvalitní kávu, bude tento presovač pro Vás jasná volba.
srdíčka na kávě.jpg
Kávovar na kapsle
Pokud je pro Vás důležité připravit kávu hlavně rychle a jednoduše, je tento typ presovače právě pro Vás. Stačí koupit zásobu kapslí v obchodě ve správné značce a můžete začít. Pak už jen vložíte kapsli do přístroje a za pár minut máte hotovo. Výrobci těchto kapslí nabízejí velké množství druhů kávy např. horkou čokoládu, cappuccino, latte aj. Nevýhodou pro Vás může být cena kapslí, které při každodenním užívání nejsou zrovna nejlevnější.