Kvalitu vody je potřeba kontrolovat

Bazénový tester ph a chloru bude Vaším opravdu velkým pomocníkem, jako majitele bazénu či vířivky. Kvalitu bazénové vody je totiž opravdu velmi důležité pravidelně kontrolovat, aby voda byla vhodná ke koupání a nemnožily se v ní bakterie a řasy, které by mohly Váš bazén proměnit v nevzhlednou páchnoucí břečku, a to přece nechcete. Takže pokud si chcete vodních radovánek ve svém bazénu užívat po celou koupací sezónu, a to po dlouhá léta, tak nezapomínejte, že pravidelně prováděná kontrola bazénové vody je základ.

děti v bazénu

Kontrolovat bazénovou vodu za pomocí testeru byste měli alespoň jednou týdně, a pokud je bazén více využíván anebo nastanou tropická vedra, je nutné provádět kontrolu ještě častěji. Pro kvalitu bazénové vody je důležitým ukazatelem PH vody, které se musí pohybovat v předem stanoveném rozmezí, a pokud dojde k jeho zvýšení nebo snížení, mohou nastat problémy, a proto je nutné okamžitě zasáhnout a použít přípravek pro srovnání těchto hodnot. Dále je samozřejmostí, že chlor je základ. Dostatek tohoto dezinfekčního prvku v bazénové vodě je opravdu přímo nutností. No, a právě proto pro Vás bude velkým pomocníkem tester ph a chloru, který Vám ukáže, v jakých hodnotách se tyto dva důležité prvky nacházejí, abyste mohli předcházet nejrůznějším problémům, které by mohly nastat.

kluk ve vodě

V nabídce dnes naleznete opravdu velký výběr bazénových testerů, od klasických proužkových přes kapičkové až po tabletové. U všech je přiložen návod k použití a samozřejmě barevná škála, podle které poznáte, v jakých hodnotách se dané parametry nacházejí, abyste přesně věděli, čeho máte v bazénu dostatek a co naproti tomu musíte třeba okamžitě doplnit. Pokud budete provádět pravidelnou kontrolu bazénové vody a dodávat do vody správné množství přípravků bazénové chemie, tak jistě dosáhnete kýženého cíle, kterým je dokonale průzračně čistá voda, kterou Vám budou závidět i sousedé.

Podobné příspěvky