Maminky vědí a tatínci by si měli přečíst

Už od miminka je jasně dáno, že holčička bude oblečená do růžové a chlapeček do modré barvy, čímž už na začátku života stanovíme dětem určitý styl. Samozřejmě, že se dají použít i neutrální barvy, jako je žlutá, zelená nebo třeba oranžová, ale každá maminka přeci chce, aby bylo na první pohled zřejmé, koho si veze v kočárku, jestli třeba Aničku nebo Honzíka. A tím to začíná. Samotné miminko potřebuje takového oblečení. Ještě že je těhotenství poměrně dlouhé a rodiče mají čas nakoupit vše potřebné.

Jak děti rostou, mění se samozřejmě i šatník. Už tříleté dítě dokáže sedět u skříně a mamince ráno poměrně hodně prodloužit dobu oblékání, protože tohle tričko nechce, buď nemá obrázek, nebo je ten obrázek moc malý a pokud obrázek nemá vůbec, raději ho rovnou vyřaďte. Tričkem to pouze začíná, kalhoty, a dokonce i ponožky musí být podle jejich gusta. Teď Vás asi napadlo, že si takto vymýšlí holčičky, parádnice, ale není tomu tak, i kluci mají k oblékání co říct.

Obrázek1

Pokud chcete dětem udělat radost, určitě myslete na jejich pohádkové hrdiny. Bing, Tlapková patrola, Spidermann či Prasátko Peppa a to na čemkoliv, od spodního prádla po bundy. Budou nadšené a možná i chvilku nebudou zlobit.

Školka je také poměrně náročná, sice dětem stačí tepláky, kraťasy a tričko, ale abyste měli pořádnou zásobu, nebo hodně často zapnutou pračku, v lepším případě i sušičku. Papání, malování, procházky… Kolikrát se ani nemusíte ptát co měly k obědu nebo co dělali, jejich trička Vám to prozradí samy.

Obrázek2

Co se týká kvantity oblečení pro školáky, už to není tak hrozné, ale pokud půjdete nakupovat, vezměte raději puberťáky s sebou ať si vyberou, co se jim líbí. Pokud tedy nechcete poslouchat větu typu: Mami, tohle už přece dávno není IN“.

Co z toho plyne? Asi jen to, že se musíme smířit s tím, že naše peněženky dostanou pořádně zabrat a děti budou mít vždy více oblečení než mamka s taťkou dohromady.