Proč nejsme vlastenci?

Vlastenectví nám bylo prezentováno ve škole za použití názorných příkladů z války, kdy byli lidé ochotni za svou zemi položit nesobecky život. Po nás se nic takového nechce a většina lidí se ani láskou k vlastní zemi a hrdostí na svůj původ nijak nezaobírá.

Generace lidí, které si prošli válkami už vymírá a její nástupci vlastně ani netuší, co vlastenectví je a nikdo je k tomu nevede.
sídlo prezidenta republiky

Vlastenectví definováno lidově znamená lásku k vlasti, rodné zemi, rodné řeči, a ke kulturnímu dědictví. Mělo by to být ztotožnění se s národem a snaha dělat pro svůj národ a svou vlast dobro. Základem je, znát a pochopit historii a podstatu národa.  Historii se děti na školách učí, ale něco je špatně. Děti nejsou schopné ani popsat historické události, které prožili jejich rodiče. Potom po nich nemůžeme chtít, aby pochopili, že i přes ostudné okamžiky našich dějin jsme si život v bezpečné a v relativně prosperující zemi museli v potu a krvi vydobýt.

Bohužel dnes je celý systém nastavený tak, že místo hrdých Čechů naše země vychovává beztvaré euroobčany, kteří jsou denně z médií tvarovaní podle euro standardů. A bude hůř.

V USA našli způsob, jak vychovat lidi k hrdosti na svůj původ. To symbolizují jejich vlajky, které lidi ctí a dobrovolně jimi své vlastenectví propagují tím, že je vyvěšují. Zkuste si u nás vyvěsit před domem jen tak českou vlajku. Okamžitě budete zařazeni do skupiny „divní“.
česká vlajka

Ve Francii, nebo v Itálii lidé svou hrdost ke své vlasti podporují tím, že se snaží upřednostňovat produkty domácích firem. Češi nakupují zásadně levně (vyrobeno v Polsku, dotovaném Španělsku nebo ve výhodné Číně).

S naší národní identitou nám ani moc nepomáhají politici, kteří na jedné straně jezdí na „euro výlety“ debatovat o škodlivosti plastových příborů na jedno použití a na straně druhé pořádají velkolepé investiční zájezdy podnikatelů s hradní delegací do Číny, která je totálním ignorantem nejen v oblasti lidských práv, ekologicky udržitelného průmyslu a duševního vlastnictví, ale i velice silnou a nebezpečnou zemí, která se přátelí s národem, který z nás svými ambicemi a rozpínavostí udělal na několik desítek let ruskou kolonii.

A jak to máte vyřešené vy? Jste hrdými občany naší země, nebo plujete v šedých zakalených „euro vodách“?