TOP 09 a Piráti se nemohou shodnout!

I přes to, že tomu celková politická situace u nás vyloženě vybízí, stále se opoziční strany nespojily, aby využily stále se hromadící problémy, které má Andrej Babiš. Namísto spojení se mezi s sebou stále handrkují a tím dál a dál nahrávají straně ANO, respektive Andreji Babišovi. To z celkové hlediska pak stále dává premiérovi větší a větší moc. Sta tisíce lidí, kteří podporují seskupení Milion chvilek však stále vzkazuje opozičním stranám totéž: SPOJTE SE!
protestující veřejnost
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek například zveřejnil, že by bylo ideální, kdyby například strana TOP 09 zanikla nebo případně odstranila ze svého čela Miroslava Kalouska. První místopředsedkyně uvedené strany Olga Richterová zase poukazuje na překážky ve spolupráci se stranou ODS.
Bývalý ministr a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek si získal špatnou pověst jako předseda sněmovního klubu TOP 09 a podle pirátských poslanců pak blokuje takto možnost spolupráce opozičních stran a zároveň pak tedy blokuje možnost postupovat kolektivně proti ANO. Dle průzkumů dokonce tři čtvrtiny lidí Kalouskovi nedůvěřuje. To, že právě díky tomu není možná spolupráce opozičních stran potvrzují i názory dalších stran, které toto však neříkají přímo a veřejně.
podání rukou
I když veřejně opozice tvrdí, že by Kalousek měl odstoupit, protože škodí, uvedená strana si nic takového nepřipouští, a dokonce i poslanec Dominik Feri se na sociálních sítích vyjádřil v tom smyslu, že není potřeba žádného dalšího hašteření, ale naopak se opoziční jednotky musí spojit a zapracovat na dobré spolupráci. Na té samozřejmě pracuje, protože opoziční porady fungují a diskutuje se zde o různých pochybeních vlády, o jednotlivých kauzách či dalších mimořádných tématech, která přicházejí. Hlavním posláním těchto setkání však je, aby se opozice jako celek dostala na takovou pozici, která bude ve voličích budit důvěru!