Vhodné pro každou zahradu

Zahrada může plnit celou řadu funkcí. Je možné ji přeměnit na ovocný sad, pěstovat na ni zeleninu nebo z ní udělat dětské hřiště plné zábavy. Samozřejmě se zelený plác okolo domu hodí i jako skvělý prostor pro bazén. Zahrada však může být i místem, kde relaxujete. Relaxace však nemusí nutně znamenat pouze polohu v tureckém dřepu a dýchání do břicha, ale jistou formou odreagování je i pořádání obědů nebo dokonce večírků pro přátelé a pokrevní příbuzné. Pro takové příležitosti je však nutné zajistit i dostatečné zázemí v podobě zastřešení.
altán u vinice

Zastřešení je nezbytné nejen kvůli dešti, který může přijít z nenadání, ale také slunečním paprskům. Ty nedělají dobře očím ani kůži, zvláště, pokud je zrovna letní období. Taková zahradní střecha může mít celou řadu forem a dnes je opravdu z čeho vybírat. Největší klasikou jsou pergoly, které jsou nejen praktické, ale většinou i zdobné. Stejně dobře do zeleného prostředí zahrady zapadají i altány, které jsou však obecně o dost dražší než pergoly. Obě tyto konstrukce jsou samozřejmě pevně usazené a jakmile se pro jednu z nich rozhodnete, jejich případné odstranění bude náročné. V případě, že ovšem potřebujete pouze dočasné zastřešení, můžete se spolehnout na nůžkové stany .
nepromokavý altán

Obliba nůžkových stanů nejen v České republice povážlivě roste. Dají se totiž pořídit prakticky za pakatel a zároveň dokáží vytvořit prakticky stejný komfort jako pergola nebo altán. Jejich největší nevýhodou je tak jejich design, který rozhodně není zlý, ale oběma zmiňovaným konstrukcím se v tomto ohledu rovnat nemůže. Za to je však jednoduché nůžkový stan jednoduše složit a uložit třeba do garáže. To se hodí nejen v období, kdy se blíží zima a je dobré stan dát pryč, ale také když je potřeba na zahradě provádět například stavební úpravy. Nůžkové stany nemají za úkol plně nahradit tradiční zahradní zastřešení, ale mohou je velice dobře suplovat. A to často více než stačí.