Vlastní potisk textilu vás dokáže naplnit víc, než televize

Geometrické obrazce

Pravidelné n-úhelníky – pochopitelně nemáme na mysli namalovat si na tričko, polokošili, mikinu nebo čepici šestiúhelník, který je typický pro včelí plástev nebo hlavu šroubu, ale máme na mysli obrazce n-úhelníků s lichým počtem úhlů, např. sedmiúhelník či pětiúhelník, koncipovaný jako mandalu nebo souměrný obrazec sestavený z květin, motýlů, polodrahokamů, rostlinných semen, např. javoru či lípy, listů stromů.

zralý kaštan

Symbol kruhu – malé kroužky, které tvoří pomyslný obvod velké kružnice, můžete mít umístěné na zádech a do každého z kroužků vložit nějaký námět, např. vaše oblíbené koníčky, zvířata, rostliny atd. Anebo takto lze koncipovat potisk triček v partě lidí, co se chystají na cyklistický výlet či na společnou dovolenou – do každého kruhu jeden obličej zúčastněné osoby a k němu vtipný postřeh – nápis, poznámku apod.

Barevný podzim

Koláže z barevného listí dovedou nadchnout nejednoho mrzouta a zvláště na podzim je to výborná vzpruha. Můžete si sestavit vlastní, naskenovat ji nebo vyfotit a nechat vytisknout na textil. Listy mohou tvořit barevné obrazce, anebo je lze jen tak libovolně poházet na stůl a vytvořit z nich panoramatický obrázek. Barvy podzimu jsou skutečně krásné a listy stromů jsou samy o sobě umělecké dílo. Vyrazte do přírody a sbírejte v lese a v parku listí buku, dubu, lípy, javoru, kaštanu, jeřabiny, třešně, břízy, jilmu, jasanu – každý je odlišný tvarem, barevnou kresbou, hustotou vláken.

barvy podzimního listí

Čtvero ročních období

Kdo je výtvarně nadaný, snadno zvládne koláž postupného přechodu vzájemně se prolínajících dvou fotografií – jednu s ryze zimním motivem zasněžené krajiny v odlesku slunečních paprsků a druhou v podobě jarní rozkvetlé louky s chrpami a vlčími máky, anebo letní písečnou pláž. Dva kontrastující a protichůdné náměty na jediné fotce v digitální kvalitě vlastního potisku textilu Moje triko působí nesmírně efektně.

Podobné příspěvky