Vyberte si to správné rybářské křeslo

Pro rybáře jde o nezbytnost, nicméně různé druhy křesel a stoliček jsou využívány i jinde, než jen na březích rybníků, řek a jezer. Dalším typickým místem pro jejich využití je tak například kemp nebo pláž. Na trhu je tedy zákonitě spousta značek nabízejících mnoho druhů výrobků určených k vašemu pohodlí. Právě pro velikou rozmanitost nabízeného sortimentu není úplně jednoduché vybrat si ten správný, respektive vhodný produkt.

rybářské křeslo
 
V první řadě je potřeba upozornit, že rozhodovat se jen na základě renomé té které značky není v tomto případě vždy samospasitelné. To pro fakt, že někteří výrobci rybářských potřeb mohou nabízet křesla prostě jen jako doplněk k jejich hlavnímu sortimentu, kterým jsou pruty. Koupit si od stejné značky udici a židličku tedy nemusí být po kvalitativní stránce to samé. Mezi důležité parametry, dle kterých vybrat tu nejlepší sesličku či větší křeslo určitě patří: 
 
1.       Účel–  prosedíte celý den na rybách či v kempu? Nebo prostě jedete na ryby občas po práci a hodinka u vody vám stačí?
Pokud se musíte dostat na ryby složitějším terénem a urazit delší cestu pěšky, bude pro vás jednoduchá stolička vážící půl kila lepší volbou než-li objemná sedačka vážící kilogramů osm. Naopak vyndáte-li křeslo ven z auta přímo v kempu, zas až tak vám jeho objemnost ani váha vadit nemusejí. V současnosti nabízená křesla navíc disponují i možnostmi pro přidělání různých přídavných doplňků. Škála takového příslušenství čítá např. držáky na deštníky, láhve, odkládací plata s vaničkami a jiné. Po ujasnění si účelu by tedy nemělo být problémem vybrat vhodný výrobek.

rybaření
 
2.       Materiál– spokojíte se s polyesterovým potahem nebo se k vašim aktivitám bude hodit spíše polstrování z neoprenu?
Hlavní nezbytností v rámci použitého materiálu je samozřejmě kvalita, a to jak materiálu samotného, tak i jednotlivých konstrukčních spojů. Odvíjí se od toho nosnost, která by vždy měla být uvedena v detailu popisu nabízeného výrobku. Na spolehlivosti materiálu a jednotlivých komponentů sedačky určitě závisí také její životnost. Rám konstrukce židličky, křesla nebo křesla polohovacího do lehátka, by měl být tedy standardně ocelový. Při použití pevných materiálů určitě předejdete případným reklamacím a vyhnete se předčasnému opotřebení.
Ať už s křesílkem vyrazíte na ryby nebo na pláž nedaleké pískovny, přejeme příjemné posezení!