3 důvody, proč si pořídit Antivirus ještě dnes!

Všichni, jejichž elektronické vybavení nemá mezi zabudovanými ani staženými aplikacemi řádnou ochranu, riskují mnohé nepříjemnosti ve formě ztráty cenných souborů, odcizení osobních dat, náhlou chybnou funkčnost kvůli hlubšímu napadení, uniknutí obsažených snímků, videí apod. Antivirus sice nemůže stoprocentně zajistit, že se za jeho užívání nic podobného nestane, avšak využije všechny své prostředky, aby takovou šanci minimalizoval, podobným situacím se vyhnul, zamezil a případně zredukoval množství způsobených škod.

 elektronická výbava

1) ZKUŠEBNÍ VERZE JSOU K DISPOZICI ZDARMA

Jestliže dosud nejste přesvědčeni o důležitosti tohoto zlehčujícího opatření, nebo se zkrátka nemůžete rozhodnout, který se nejvíce vyplatí zvolit, pak neváhejte nezávazně otestovat program (či několik naráz) po určitou dobu. Jestli se projeví spokojenost, až následně můžete pořídit placenou základní, případně prémiovou verzi. Naopak když se systém neosvědčí, pár kliknutími jej přesunete do koše.

 

2) ZABRAŇUJE ÚNIKU DAT

Napadení softwaru může značit i nepřívětivé komplikace. Složky, uložené i shromážděné informace, přihlašovací údaje a další obsah počítače či mobilního telefonu bez antiviru podléhají riziku nejen úbytku bezpečnosti jedince, ale některá data mohou proniknout ven, což vede k nepříznivému narušení soukromí napadené osoby. Mimo jiné dochází i k jejich úplnému smazání.

neznámá tvář – symbol útočníka

3) DALŠÍ FUNKCE

Nejeden antivir se chlubí vícero dovednostmi v podobě vyhledávání obsahů počítače a automatického zredukování nepotřebných souborů po udělení příslušeného oprávnění, korigování povolení pro aplikace i weby, hlídání prověřovaných navštěvovaných stránek, hloubkové testování, možnost vybírání si mezi režimy, případně propojení s další elektronikou.

 

Ať už byste se označili za milovníka hazardního jednání, či máte rádi své věci pod kontrolou, dbejte na péči o své přístroje a nepodceňujte internetové vymoženosti.