Hypotéku můžete získat i se záznamem v registrech

Touha po vlastním bydlení nás provází pomalu celým životem a život v pronájmu nebo u rodičů neposkytuje potřebný komfort. Každý se chce časem osamostatnit, postavit na vlastní nohy a vlastní bydlení patří k základu těchto potřeb.

Důvodem, proč ne každý má vlastní byt či dům, jsou obvykle peníze. Ne každý disponuje na svém účtu takovou částkou, aby si z vlastních úspor mohl financovat koupi či stavbu bydlení. Vždy je k tomu potřeba další finanční pomoc a obvykle formou hypotéky.

drahá půjčka

Proto první kroky se žádostí míří rovnou do banky, a sice třeba do té, kde máte běžný nebo spořicí účet. Očekáváte, že díky věrnosti získáte kompletní služby a úvěr či hypotéka nebudou pro banku problém. Ovšem jen do té doby, než banka zjistí, že máte nějaký ten vroubek v registru dlužníků a je jedno jestli v bankovním či nebankovním nebo v Solus. Tady vaše pouť za penězi končí, protože banky většinou neakceptují ani malinký vroubek třeba v podobě jediné opožděné splátky.

Oči pro pláč vám však ještě nemusí zůstat, protože existují ještě další výhodné možnosti. Jako třeba nebankovní hypotéky bez registru.

Jedná se o produkt nebankovních společností, které nepovažují registr dlužníků za tolik důležitý a jediným požadavkem, který musíte v každém případě splnit, je ručení nemovitostí. Co se týká ceny této hypotéky, tak jde o individuální podmínky, které se u mnoha společností liší, ale přibližují se k těm, které poskytuje i banka. Můžete se setkat s o něco vyšším úrokem kvůli záznamu v registrech, ale to nic nemění na tom, že může jít pořád o výhodnou variantu řešení vlastního bydlení.

obchodní dokument

Kromě méně přísných podmínek vás nebankovní hypotéky bez registru mile překvapí také rychlostí vyřízení. Nemusíte čekat týdny na to, aby vám někdo sdělil, jestli hypotéku získáte či nikoliv. Většinou již do 24 hodin znáte odpověď a můžete si začít plánovat.

Za stejných podmínek můžete získat i hypotéku americkou, díky které můžete financovat, co jen budete chtít, protože nepotřebujete doložit účel využití peněz. Takže klidně můžete splatit i své dluhy či zbavit se exekucí.

Podobné příspěvky