Jak se obléknout na jarní běhání?

Příroda se začíná probouzet a právě v jarních měsících je ideální začít s během. Můžete klidně vyběhnout i v pravé poledne, jelikož teploty ještě nedosahují rekordů a navíc se tělo potřebuje po dlouhé zimě pořádně protáhnout. Pojďme se tedy podívat na jarní sezónu a specifika, které nám přináší.
 odpočinek po běhu

Měnící se počasí

Počasí je začátkem jara celkem nevyzpytatelné. Z hodiny na hodinu se mění, přichází vítr, potom déšť, který se za pět minut promění ve slunečnou oblohu. S rozmarným počasím se objevují i podmínky, které běhu zrovna neprospívají (bláto, mokré listí nebo kluzké kameny). Navíc nás poslední roky trápí razantní změny teplot, kdy bychom v jedné chvíli mohli vyběhnout v tričku a druhé den by nám nestačila ani zimní bunda. Tomu je potřeba přizpůsobit i oblékání.
 
Řada běžců podlehne teplejšímu počasí a hned při první možnosti vyběhne do lesů, polí nebo dokonce hor. Pokud plánujete běh s jistou dávkou dobrodružství, pořiďte si na běh speciální boty tzv. trailovky. Tato obuv se vyznačuje členitější podrážkou, která si snadno poradí i s horským terénem. Zajistí stabilitu boty, a vy se tak nemusíte bát podklouznutí a v klidu pozorovat okolní přírodu.
 běžící muž

Správné oblečení

Na trhu najdete nejrůznější vybavení pro zkušené i nezkušené běžce. Před samotným výběrem si ujasněte, co od takového běžeckého oblečení vlastně požadujete.
 
·         Jen lehký běh do 10 kilometrů
Zde oblečení příliš řešit nemusíte. Pokud vám bude chladno, můžete se kdykoliv vrátit. Oblékněte funkční triko s dlouhým rukávem a máte vystaráno. V chladnějších dnech můžete sáhnout i po čepici a tunelu, který vás ochrání před chladem.
 
·         Složitější běh nad 10 kilometrů
Zde se nebude oblečení příliš lišit od předchozí možnosti. Navíc můžete obléknout vestu, případně lehkou bundu. Pokud plánujete delší běh, který se může protáhnout do večerních hodin, nezapomeňte na čelovku.