K čemu potřebujete vlastně testosteron


Jak zvýšit testosteron v těle Army nutrition, je otázka, kterou si kladou prozíraví muži, co jsou již alespoň trochu zasvěceni do hormonálních záležitostí v lidském těle. Testosteron je velmi důležitá látka, která, zjednodušeně řečeno, dělá muže mužem. Bez něho nedochází k erekci a pohlavní orgány se stávají nefunkčními, a bez testosteronu také nelze provozovat fyzické aktivity, dochází ke ztrátám svalové hmoty a jedinec je pak jakousi nepoužitelnou figurkou, zlenivělou, obtloustlou, bez energie a té pravé životní vitality.

muži na pláži

Vhodná strava

Kdo chce mít dostatek testosteronu a zdravě žít, musí se také o to postarat ve svém jídelníčku. Přestaňte se ládovat fastfoodem, pít alkohol a cpát se červeným masem a uzeninami, najeďte na vegetariánskou stravu, která je výživnější i zdravější. Namísto bílé mouky a rafinovaného cukru jezte více ovoce, zeleniny, ořechů, celozrnného pečiva a obilovin a luštěnin.

činky v posilovně

Stres a adaptogeny

O stresu je již dlouho známo, že je to zabiják, řečeno obrazně i doslova. Nemá na náš život jediný pozitivní vliv a je třeba se mu nejen vyhýbat, ale i cíleně jej likvidovat. Bez stresu se klidně obejdeme, není k ničemu, tak proč mu dovolit, aby nás ovládal? Zbavit se jej ale nebude snadné, je to odolný a silný nepřítel, ale vytáhnete-li proti němu tu nejsilnější zbraň, a tou je vaše vlastní vůle, a spolu s ní tasíte meč v podobě adaptogenních bylinek, například Ženšenu nebo Kotvičníku, jste na vítězné vlně a stres nemá šanci na úspěch. A co byste také měli vědět, je fakt, že adaptogeny napomáhají docílit hormonální rovnováhy v organismu a zároveň posilují tvorbu testosteronu. Je to jeden z nejsilnějších posilovačů testosteronu na celé planetě.

Sexuální energie

Adaptogenní rostliny a také převaha zdravých a výživných potravin poskytují organismu i sexuální vzrušení a napětí, jinými slovy jsou to afrodiziaka, bez nichž by sex neměl patřičný emotivní náboj. Díky tomu také poroste váš testosteron, a užijete si sex s vášní a radostí, jak by to mělo být.

Podobné příspěvky