Není to snadný život


Asi nikdo ze zdravých lidí si nedovede představit, že by najednou měli zůstat upoutání na lůžko nebo na invalidní vozík. A přitom to může být jen otázka vteřiny, chvilička nepozornosti za volantem, nešikovný pád či nemoc, co nám změní život od základů. Být handicapovaný, odkázaný na cizí pomoc, to není nic, co bychom chtěli a máme-li v rodině někoho takového, děláme vše pro to, aby žil pokud možno důstojný život. Být celý den upoutaný v posteli, to je pro tělo mnohem náročnější, než když se můžeme pohybovat. Rychle hrozí vznik proleženin a z proleženin vznikají záněty, které se jen těžce léčí. Zabránit proleženinám, to je prvotní úkol všech, kteří se o tzv. ležáky starají.

invalidní vozík

Ale i ti, kteří se se svým handicapem mohou alespoň pohybovat na invalidním vozíku, řeší, jak ulevit svým sedacím partiím, když musí celý den sedět a nemohou se nadzvednout. Vy, kteří máte sedavé zaměstnání, jistě chápete jaké by to bylo, kdybyste se během celého dne nemohli ze svých pracovních židlí zvednout a nemohli jste se projít do kuchyňky nebo na záchod. Pro postižené lidí existuje řada pomůcek, které jim usnadňují jejich složitý život. Je tady ale i řada drobností, které mohou pomoct právě s těmi malými problémy, jako je celodenní sezení na invalidním vozíku a to jsou různé sedáky na invalidní vozík, které mají ergonomický tvar a které by možná uvítali i běžní občané při celodenním sezení na kancelářské židli.

invalidní vozík

Nebýt soběstačný, být závislý na zdravotním personálu nebo na našich nejbližších, abychom mohli vést důstojný život, to je pro zdravého člověka nepředstavitelné.Přijít o svobodu, o pohyb, tím pádem o práci i koníčky, to je pro mnohé pád i do depresí. Pokusme se těmto lidem vyjít co nejvíce vstříc a snažme se jim zachovat vše, co je možné, z jejich dřívějšího života. I drobnosti jim mohou vlít opět život do žil.