Kulturní vyžití seniorů

Seniorský věk lze prožít mnoha způsoby. Někteří volí sportovní aktivity, úměrné jejich věku. Jiní zase tráví nejvíce času doma. Nebo údržbou zahrady. Na co by ale neměli všichni zapomínat, a to kulturně se občerstvovat. Nejlepší způsob, jak dobře využít volný čas. Ať už samotní, nebo se svými přáteli. Jedním z dobrých cílů, na který se není potřeba zvláště vybavovat, je návštěva historických památek. Míst, na které nezbyl čas, protože pořád bylo něco důležitějšího na práci. Ať už to je prohlídka hradů či zámků, skanzenů a přírodních scenérií. Kterých v naší zemi je dostatek. Stačí si jen vybrat ten správný cíl. Který nejen potěší, ale i život obohatí. K dopravě lze využít nabídky zážitkových kanceláři, které se zajistí všechno potřebné. Dokonce v případě, že se senioři vypraví do vzdálenějších lokalit, je možné využít i noclehu v místním hotelu. A dopřát si tak důkladný průzkum zajímavého místa a krajiny.

Návštěva hradu

Nabídka divadelních a hudebních představení je natolik široká, že si v ní najdou senioři to své oblíbené. Klavírní recitál z díla Frederica Chopina, v podání světoznámého klavíristy, je jedním z nich. Pro všechny, kteří mají rádi vážnou hudbu, přináší nezapomenutelné splynutí interpreta jak s nástrojem, tak s hudbou a časem. Koncert smíšeného pěveckého souboru, který probíhá pod širým nebem v jednom ze zámeckých parků, předává svým posluchačům svým zpěvem nejen spoustu energie. Ale všichni si  z něj domů odnášejí i tolik potřebnou dobrou náladu.

Divadelní představení

Kulturní představení, která mají v současné době známá divadla v repertoáru, nabízejí žánry, ze kterých si vyberte opravdu každý. Ať už je to klasická činohra podle předlohy Karla Čapka – Matka, nebo komedie s hudebními prvky, s příhodným názvem Vyhazovači, či hra Poslední ze žhavých milenců, ve které exceluje dvojice známých herců. Celé představení se nese v optimistickém duchu, přestože se dotýká i vážných životních etap. Proto by byla velká škoda bohatý program, který je v nabídce, nevyužít. Vždycky přinese do všedního dne něco výjimečného a nezapomenutelného. A mnohdy i humorného.