Počítač a závislost

Myslím si, že opravdu mnoho lidí, kteří mají doma počítač. Ale to neznamená, že ten, kdo má doma počítač, tak umí perfektně na počítači nebo informační technologie. Tohle dávno neplatí. Protože dnešní děti, které mají doma počítač, tak neumí kolikrát ani pořádně na počítači. Vy se možná divíte, protože si myslíte, že dnešní každé dítě umí na počítači dokonale. Vždyť přece je tolik závislosti, kde jsou děti závislé třeba na počítači nebo různých počítačových hrách a nebo na nahrávání videí či písniček. Já vám dávám sice za pravdu, ale není závislost jako závislost. Někdo třeba hraje hry opravdu každý den, že zapomíná taky jíst a nebo spát.

Milujete hraní PC her?

Ano, tohle existuje, protože touto nemocí, v uvozovkách, to byl jako můj bývalý přítel. Taky i když jsme spolu měli už dvouleté dítě, tak stále se nemohl odpoutat od počítače, kdy stále hrál počítačové hry. A absolutně mi to už dráždilo nervy a nebavilo mě to, protože místo toho, aby šel třeba s kočárkem a se synem ven, tak seděl u počítače a hrál počítačové hry online někde s lidmi z celého světa.

Někdo často rád hraje online hry.

A tomuhle říkal, že to je informační technika a taky, že zná dokonale informační technologií. Mně se tohle zdálo jako úplná blbost, protože mi ukažte člověka, který dává přednost počítačovým hrám a počítačové grafice předtím, než aby se staral o svého syna. A mě tohle vždycky dokázalo vytočit doběla. Takže kolikrát jsem na procházky se synem šla sama, zatímco můj bývalý přítel hrál počítačové hry. Vám by se tohle líbilo, bavilo by vás to a tolerovali byste tohle? Řeknu vám, že to byla katastrofa. A nyní jsem ráda, že už jsem dva roky bez přítele a jsem raději sama. Lepší být sama, než mít závisláka na počítači a počítačových hrách. Je mi ale jasné, že je opravdu na světě mnoho lidí, co jsou závislí na počítačových hrát, že mám pravdu?