Pokud máte rodinný domek a u něho zahradu, zahrádku či skleník, máte celý rok o zábavu postarané. Málokdo si u rodinného domku neudělá aspoň pár řádků, aby tam nasadil nějakou tu plodinu.

Jaro.

Na jaře je potřeba udělat pečlivou přípravu. Některé semínka se sází už v únoru nebo v březnu do květináčků, aby vyklíčily sazeničky, které s příchodem pěkného počasí přijdou na záhonek nebo do skleníku. Je to také čas, kdy chystáme samotný záhonek. Je potřeba jej zbavit plevele, pohnojit a připravit vyvýšené řádky. Většinou v květnu po tře zmrzlých sadíme sazeničky do záhonů.

sazeničky

Léto.

V létě je potřeba se o sazeničky poctivě starat, aby zesílily a abychom měli na podzim co sklízet. Nejen okopávání a trhání plevele, ale hlavně zalévání, hnojení a zbavování škůdců, jako jsou krtci nebo slimáci, bude vaší činností po celé léto. A pochopitelně budete celé léto jezdit se sekačkou a starat se o trávník, který po dešti roste přímo před očima. V létě je práce nejvíce, ale nezapomeňte, že na zahradě se dá i odpočívat. Sednout si pod pergolu https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany, popíjet kávu a přikusovat koláč, na kterém budou vámi vypěstované jahody či třešně.

ovoce

Podzim.

Pokud jste se dobře starali o svou zahrádku, přišel čas sklizně. Nejrůznější zelenina, mrkev, celer, petržel, kedlubny, ale i cukety, rajčata, okurky a mnohé další chutná mnohonásobně lépe, když jste si ti vypěstovali sami. K tomu dozraje i ovoce na stromech, jablka, hrušky nebo ořechy.

Zima.

Pokud umíte správně zeleninu a ovoce zpracovat, ať už zavařit nebo jen uskladnit, můžete si vychutnávat plody své práce celou zimu. Vypěstovat si zeleninu nebo ovoce na vlastní zahrádce je příjemné nejen proto, že nám to bude více chutnat, i finanční úspora je nezanedbatelná. A pokud vaše děti nemají moc rády ovoce, to co uzraje na vaši zahrádce určitě ochutnají.

Podobné příspěvky