Vyplatí se kupovat dětský stan pro holčičky či kluky?

Není pochyb o tom, že si děti rády hrají. A má to samozřejmě svůj důvod – díky tomu zábavnou formou rozvíjejí své dovednosti a navíc si tak bez rizika mohou vyzkoušet situace, se kterými se budou setkávat v dospělém životě. Jde tedy o velmi důležitou součást učení.

Avšak k hraní často potřebují nejrůznější pomůcky. A jednou z těch populárních je i dětský stan pro holčičky a kluky. Ten může mít mnoho nejrůznějších podob, od týpí přes klasický domeček až po hrad.

stan1

Na rozdíl od těch klasických není vhodný na noční přespávání. Není totiž v naprosté většině případů pokryt klasickou celtovinou, nýbrž jen lehkou látkou či plastovou plachtou. Navíc ani jeho tvar k tomu není příznivý – v případě deště bychom byli promočení. A to ani není řeč o jeho velikosti, která také v naprosté většině případů není nejmenší.

Je tedy vhodný pouze pro to, aby si v něm děti hrály během dne. Mohou jej využít jako místo na schovávání, domeček či jej mohou naplnit například malými lehkými balonky a hrát si v nich. Možností je nespočet a závisí na dětské fantazii. Samozřejmě my dospělí musíme dohlédnout na to, že tyto hry budou alespoň relativně bezpečné.

stan2

Ovšem ačkoliv jsou tyto stany oblíbené, faktem je, že děti rostou velmi rychle. A tyto jsou vhodné pro specifickou věkovou skupinu. Proto vyvstává otázka, zda se je vůbec vyplatí kupovat – koneckonců budou s největší pravděpodobností využívány pouze rok či dva. Zdá se tedy, že jejich koupě není příliš výhodná.

Zde však záleží na mnoha okolnostech. Pokud například máte více dětí, pak bude nejspíš využíván mnohem delší dobu, tedy pokud se o něj budeme dobře starat. Obvykle se totiž nejedná o příliš kvalitní produkty, které by byly konstruovány na dlouhou výdrž.

Nakonec samozřejmě záleží jen na vás. Věřte ale, že jeho koupí uděláte svým dětem velkou radost. A to stojí za všechny peníze, ne?

Podobné příspěvky