Vzbuďte kreativitu již ve vašich batolátkách!

Občas to děláme každý, pustíme dítěti pohádku nebo mu dáme tablet, ať si hraje hru. Rozhodně to není něco trestuhodného a každý si občas potřebujeme udělat čas sami na sebe nebo na své povinnosti a dítě co nejjednodušeji zabavit. Vše má však své hranice, které si každý z nás nastavuje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Čím je dítě menší, tím by měl být čas na technologiích omezenější. Děti jsou totiž od přírody tvorové vnímaví a zvídaví a byla by škoda tuto jejich krásnou dětskou vlastnost zalepit televizí nebo tabletem.

kids-1093758_1920

Určitě je skvělé dětičky brát do přírody už od malička. Už dvouleté dítě je velice vnímavé a je schopno pozorovat a pojmenovat zvířátka kolem a poznávat třeba barvy květin. Výlety do zoologických nebo botanických zahrad můžou být pro děti velmi inspirativní, ale co si budeme povídat, není možné tyto objekty navštěvovat dennodenně, ale dětem stačí i pozorování vlaků, autobusů či aut a málokdo nemá ve svém okolí silnici nebo nádraží.

Rozhodně je nutné, abychom rozvíjeli dítě i v domácím prostředí. Pomoci nám k tomu mohou hračky nebo běžné předměty domácnosti. Víte co vše se dá dělat třeba s obyčejnou vařečkou? Že nevíte? Tak vaše batole vám to vysvětlí pěkně rychle! Co se týče hraček, skvělé jsou třeba kostky, z kterých můžete společně stavět komín nebo ohrádku pro zvířátka, v neposlední řadě je tyto kostky učí jemné motorice a třeba i znalosti jednotlivých barev. Samozřejmě jsou tu i jiné fajn hračky jako jsou pastelky, vodovky, dětské knihy a další.

rubiks-cube-5017116_1920

Pokud hledáte něco neobvyklého a pro děti zásadně naučného, tohle je tip právě pro vás! Magnetická tabule pro děti, u ní se vaše ratolesti zabaví na dlouhé hodiny a navíc mohou přizvat i kamarády nebo sourozence! Pomocí různých tvarů, které se na ní dají magnetkou, umístit mohou vytvářet obrázky dle své nejširší fantazie, podle věku mohou zkusit se pomocí pomůcek i počítat nebo poznávat jednotlivá písmenka, či dokonce tvořit slova!

Podobné příspěvky