Zazimujte bazén

Když je po koupací sezóně, je naprosto logické, že opadá zájem lidí o jejich venkovní bazén. Kdo by se přece venku koupal, když je tam zima, že by možná ani psa nevyhnal?
V takových chvílích se poc ho opitelně začíná na bazén pozvolna zapomínat. Zatímco byl tento po celé léto v centru všeho dění, nyní po něm ani pes neštěkne.
dovádění ve vodě
Což ale rozhodně neznamená, že by bylo rozumné se na bazén vykašlat a nechat ho napospas svému osudu. Právě naopak. Má-li být tento použitelný i v následujících letech, je nezbytné, aby se o něj jeho majitel náležitě postaral, aby ho kvalitně zazimoval. Takové zazimování nadzemního bazénuobnáší nejeden počin.
a) Především je třeba upustit z něj vodu. A to na takovou úroveň, aby nedosahovala vstupu do filtrace, kde by byl její výskyt nežádoucí.
b) Pak je třeba tuto vodu ještě jednou důkladně vyčistit a přidat do ní potřebnou bazénovou chemii a zazimovač. Protože by měla i taková voda přezimovat v co nejkvalitnějším stavu.
c) Z vody je třeba vyjmout veškeré odnímatelné příslušenství. A toto je třeba před uložením na vhodné místo vyčistit a usušit, aby se v tom nenamnožilo něco nežádoucího.
d) Stejně je třeba naložit pochopitelně i s pískem z filtrace.
e) Do zbylé vody je záhodno umístit dilatační plováky nebo alespoň jejich amatérskou imitaci z plastových lahví, jež zaručí, že rozpínající se led neponičí stěny bazénu.
f) A nesmí se zapomenout ani na řádné zakrytí celé hladiny pevnou plachtou, jež zamezí tomu, aby sem napadaly nečistoty nebo aby se tu nechtěně ocitl nějaký živý tvor.
vlnící se hladina
To vše je nezbytné učinit, aby bylo zaručeno, že bazén bez úhony přečká zimu a že se s ním na jaře opět shledáme v dokonalém stavu. Teprve je-li toto vše učiněno, můžeme na svůj venkovní bazén s klidným svědomím zapomenout a věnovat se svým vlastním záležitostem.
Díky kvalitnímu zazimování je jisté, že bazén se vším všudy vydrží až do následující koupací sezóny. Kdy zase poskytne svým majitelům neocenitelné služby, kvůli nimž si přece všichni bazény pořizujeme.

Podobné příspěvky