Dejte dětem barvy, po kterých touží

Jistě své potomky milujete a chcete jim poskytnout jen to nejlepší. U jejich pokojíků to platí také. Myslete na to, že tam tráví obrovské množství času. Hrají si tam, čtou, spí a rozvíjí svou osobnost. Podpořte jejich fantazii tím, že jim vybavíte prostor ideálně pro ně. Návrh dětského pokoje není jednoduchý a ideální je obrátit se na bytové architekty, kteří rádi pomohou a navrhnou nejlepší řešení podle věku vašeho potomka, jeho zájmů a zároveň i prostoru, který máte k dispozici.

Chlapecký dětský poko

Nesázejte jen na jeden odstín

Interiéroví designéři se shodují v tom, že v místnosti by se měly nacházet všechny barvy spektra bez ohledu na to, jestli máte holku nebo kluka. Soustředit se pouze na jedno není vhodným řešením. Pořizujte postupně různé doplňky v odstínech, které neodpovídají zbytku interiéru.

Tady opatrně

Existují dvě varianty, u kterých byste se měli pozastavit. Místnost by měla být jemně sladěná do jedné si dvou barev, anebo zaplněna drobnostmi z celého spektra. Na dvě si ale dejte opravdu pozor:

  • růžová,

  • hnědá.

Růžová může být velmi kýčovitá, takže s ní opatrně. Pokud ji chcete, nakombinujte sytý odstín s bílou a přírodními materiály. Další možností je zvolit několik odstínů, které společně budou ladit. Tmavým barvám jako je hnědá, černá nebo tmavě šedá je dobré vyhnout se úplně. Ty do dětského pokoje skutečně nepatří. Místo nich zvolte pastelové barvy, které dodají hodně energie.

Růžový koberec

Nepodceňujte ani vybavení

Při návrhu a vybavení nezapomínejte na to, že volba červené nebo zelené není všechno. Místnost musí být hlavně praktická, a to zejména pro chlapce, kteří bývají mnohem aktivnější než dívky. Budou proto potřebovat prostor přizpůsobený jejich koníčkům, sportu a nezbytností jistě bude i pracovní stůl s počítačem.

Nezapomínejte ani na osvětlení. Kromě velkého okna bude potřeba i centrální osvětlení a stolní lampa. Malé světélko k posteli bude také skvělé, a to hlavně pro vášnivé čtenáře, kteří si rádi vezmou do ruky knihu před spaním. Myslete i na umístění lampy. Leváci zdroj světla potřebují na pravé straně, praváci naopak vlevo.

Podobné příspěvky