Nebojte se návštěvy zubaře!

Mnoho lidí nemá to štěstí a nenarodí se s dokonalými zuby. Ačkoliv někomu stačí, aby si čistil zuby jednou denně a i přesto je měl zdravé, bílé a bez plomb, jiní takové štěstí nemají. Mnoho lidí i přesto, že si chrup čistí třikrát až čtyřikrát denně mají řadu kazů a zánětů v dutině ústní. Ptáte se, jak je to možné? Důvod je zcela jednoduchý – geneticky mu nebyl předán kvalitní materiál a jeho zubní sklovina může být již od narození oslabená. Jiní si svoji zubní sklovinu poškozují sami a záměrně například díky konzumaci mnoha sladkých pokrmů, kouřením, alkoholem nebo jinými drogami.

rozpadající se zub

Zkrátka pokud ani vy nepatříte k těm, kteří mají zuby bezchybné, ale přesto vám záleží na tom, abyste měli hezký a zdravý úsměv, vydali jste se pravděpodobně na velmi dlouhou cestu.

Léčba kazů není sice složitá ani cenově nákladná (pokud si zvolíte amalgamové plomby, nebude vás léčba stát nic), ale mnoho lidí se i přesto obává návštěvy svého stomatologa. Nejčastější důvod je ten, že se bojí bolesti, která by mohla přijít. Pokud i ve vás je tento pocit, rychle se jej zbavte. Věřte, že právě tato domněnka vám nesmí stát v cestě za dokonalým chrupem.

Například zubní ordinace Liberec využívá nejmodernějších postupů a technologií, díky kterým ani neucítíte, že vám v zubech někdo vrtá. Nicméně základem kvalitní péče je profesionální a kvalifikovaný doktor, který umí ve správnou dobu zakročit a nabídnout anestetika. Takto kvalitní péče vás nejen že nebude bolet, ale ani vás nepřijde na žádné drahé peníze.

zubař v ambulanci

Pokud tedy s návštěvou svého zubaře stále váháte, rozhoupejte se a běžte do toho. Pokud jste si ještě žádného nevybrali, vždy si ověřte jeho recenze na internetu. Některé ambulance mají ceny sice nebeské, ale výsledný efekt tak slavný není. Vždy hledejte kompromis mezi cenou, kvalitní péčí, recenzemi a vzděláním doktora.

Podobné příspěvky