Výrobky z kozího mléka jsou vitamínovou bombou

Kozí mléko je mnoha lidmi nepochopený nápoj, který ale pomalu získává své plaché nadšence. Najde se ale stále více těch, kteří kozí mléko odsuzují a to právě díky své specifické intenzivní vůni, která nemusí sednout každému. Tento druh mléka je navíc daleko zdravější než mléko kravské a obsahuje i méně tuku.

Tvaroh z kozího mléka

Výborné účinky kozího mléka na lidské zdraví znali už ve starém Řecku, kde byl tento druh mléka považován za lék na dlouhověkost a krásu. V dnešní době už víme, že se staří Řekové zase tolik nemýlili. Pojďme si proto představit jeho největší výhody. Kozí mléko je velmi dobře stravitelné, má blahodárné účinky na imunitní systém a pomáhá předcházet kloubním onemocněním a nádorovým chorobám. Velmi dobře působí i na naší psychiku, kdy pomáhá odbourávat stres a využití má i v kosmetickém průmyslu jako pomocník v boji se suchou a podrážděnou pletí.

 

Kozí mléko se spoustou živin

Kozí mléko obsahuje celou dávku vitamínů a minerálů. Mezi největší představitele patří vápník, hořčík, fosfor a sodík. V litru tohoto mléka najdete doporučenou denní dávku příjmu vápníku. Ten pomáhá s bojem proti přebytečným kilogramům. Z vitamínů je to hlavně vitamín A, a pak skupina vitamínů B, C, D, E a kyselina listová.

 

Pomáhá při bolestech hlavy i na imunitní systém

Kozí mléko pomáhá podporovat imunitní systém, zlepšuje onemocnění kloubů, pomáhá při léčbě akné a má příznivý vliv na žaludek a střeva. Díky vysokému obsahu hořčíku, mléko chrání před kardiovaskulárním onemocněním a snižuje krevní tlak. Stejně tak pravidelné pití kozího mléka pomáhá s bolestmi hlavy.

Sklenice kozího mléka

Zklidňuje citlivou a aknózní pleť

Pokud trpíte na nepříjemné akné, rozhodně sáhněte v lékárně po výrobcích s obsahem kozího mléka. To totiž pomáhá při regeneraci a dodává pokožce pružnost. Ideální je pak tuto kosmetiku používat hlavně po létě, kdy je pleť vysušená. 

Podobné příspěvky